Jak připravit vlastní knihu na tisk a k vydání?

Základy pojmy pro přípravu knih do tisku

Šetřete svůj rozpočet! Knihu k vydání a do tisku si připravte sami!
Většina našich autorů to zvládne pomocí tohoto našeho průvodce Vytiskni/Vydej vlastní knihu.

Zde se dozvíte, co je sazební obrazec, jak připravit text a obrázky a jaké jsou používané typy knižních vazeb. Dále jak se počítá výrobní cena knihy, co je ISBN a zda ho k vydání knihy potřebujete. Samozřejmě, jak odeslat připravené podklady ke knize k tisku.

Jako první krok je potřeba mít představu o formátu knihy. Tím se myslí rozměru bloku knihy, tedy stran. A na tento rozměr si založit výchozí dokument v programu, který na sazbu použijete (například Word, nebo jiný software).

Cílem přípravy knihy je vyrobit správná tiskové data ve formátu tiskového PDF. V podstatě jsou potřeba dva PDF soubory: jeden pro tisk BLOKU knihy (stran knihy) a druhý pro tisk OBÁLKY.

Pro rychlou přípravu knih s jednodušším rozvržením můžete zdarma využít naše WORD šablony!

Jak se zákazníkům líbí naše knižní produkce a služby si můžete přečíst v recenzích.

Minimální náklady tisku knih dle typu knižní vazby:

S ohledem na nutné přípravy výrobních technologií v jednotlivých krocích jsou stanoveny minimální výrobní série knih dle typu vazby. Pro vazbu V2 je to 5 ks, pro vazby V4 a V8 je to 10 ks. Proč tomu tak je?
Lepená vazba V2, měkké desky
Lepená vazba V2, od 5 ks
Lepená a šitá vazba V4, měkké desky
Šité vazby: V4...
Šitá vazba V8, tvrdé desky
a V8 od 10 ks

Cena tisku vlastní knihy:

Projděte si našeho průvodce a promyslete si, jakou knihu chcete vytvořit. Následně vyplňte náš poptávkový formulář. Ozveme se zpět v nejkratším možném termínu. Probereme s Vámi nejasnosti, poradíme s řešením případných úskalí.

V tomto procesu se snažíme komunikovat s klientem osobně, telefonicky či e-mailem. Proto nemáme on-line kalkulátory výpočtu cen „jak vydat vlastní knihu“,­ ale kalkulujeme až na základě navržené a proveditelné specifikace.

Jaké knihy tiskneme? Ty Vaše…
Můžete si vytisknout knihu poezie, povídek, detektivku, sci-fi. Pohádku nebo kuchařku. Kroniku sportovního klubu nebo kapely. Knihu o obci, městě…

Je to jen na Vás, jakou knihu si sami vydáte!

Tisk knih pro klasická nakladatelství

Tiskneme knihy v malých i standardních nákladech pro ostatní nakladatele či jiné polygrafické firmy. Máte-li zájem o kalkulaci knižní produkce, zašlete nám ho prosím na email: TiskovyExpress@hrg.cz

Tento HELP je pouze obecný a je určen pro začínající uživatele. Více detailních informací z oblasti tisku můžete nalézt na PolygrafickeTahaky.cz, nebo dále na internetu.