Klasické knižní distribuční sítě

Pokud uvažujete o nákladu alespoň  500 ks knih a  více, můžete nabídnout knihu do klasické distribuční sítě, například Kosmas (www.kosmas.cz), Pemic (www.pemic.cz), Knihy Dobrovský (www.knihydobrovsky.cz) a další.

Samozřejmě lze distribuovat i menší množství knižních titulů těmito kanály. Pro distributory to ale pak ztrácí na atraktivitě vzhledem k množství prodejen, které pravidelně knihami zavážejí.

Připravte se také na poskytnutí výrazných prodejních marží distributorovi, celkově ve výši cca 50‑55 % z pultové ceny knihy. Samozřejmě záleží na tom, co a jak si s distributorem konkrétně dojednáte. 

Z této marže žije jak distributor, tak koncový prodejce. Za tyto peníze ale získáváte plošné pokrytí prodeje klasickou cestou. Proto je nutno pečlivě spočítat všechny výrobní vstupy, honoráře, případně náklady na vlastní marketing před stanovením koncové ceny titulu.

Jinými slovy, s podstatně menším ziskem musíte vsázet na to, že prodáte více kusů. Ale to není nikým zaručené. Protože budete jedni z mnoha autorů na přeplněných regálech, vyhlížejíc náhodného kupce.

Pro jednání s distributory je dobré mít připraven obrázek titulky obálky knihy, ukázku obsahu a textu, +krátkou anotaci.

Máte knihu připravenu? Tak pojďme tisknout!