Crownfunding pro knižní projekty

Zajímavý model financování knižních projektů ještě před samotnou realizací v tisku. Díky tomuto způsobu získáte objednávky a finance na knihu ještě před jejím zadáním do výroby.

Crowfunding, neboli sdílené kolektivní financování, je vhodný pro začínající i pokročilé autory. Je to způsob, kdy větší počet jednotlivců přispívá větším či menším obnosem k cílové částce.

Existuje několik služeb pro takovéto projekty, například: www.startovac.cz, www.hithit.com a další. Zde se mohou autoři pokusit zajistit finanční prostředky pro své knižní projekty dopředu, od budoucích zájemců o jejich knihy. Minimálně je to dobrá interakce mezi tématem, které chce autor publikovat a zájemci o něj.

Vyberte peníze na knihu dopředu

Může se stát, že podporovatelů bude málo. Pak je to na organizátorovi, kolik dalších zdrojů na financování bude potřeba hledat. Nebo naopak, zájemců bude daleko víc! Autor pak může uvažovat o větším nákladu a rentabilnější výrobě, než původně zamýšlel.

Na zmíněných serverech najdete návody, jak kampaň správně připravit. Vše je to o tom, co je to za projekt, jak ho dokáže autor představit a tuto představu sdílet všemi kanály… Takže zase můžete zveřejňovat ukázky z knihy a lákat budoucí čtenáře. Zde pak vidíte zájem hned ve vybraných financích na svůj projekt.

Každopádně je to o Vaší snaze a vlastní marketingové kreativitě při propagaci vlastní knihy.

I Vaše kniha se těší, až bude na světě...

Máte knihu připravenu? Tak pojďme tisknout!