Úvod / Poptávka

Vydání knihy a tisk, jaká je cena? Poptávku vytvořte zde!

Cenovou kalkulaci na tisk knihy Vám zašleme co nejdříve a zdarma.


Minimální náklady: 
Lepená vazba V2  od 5 ks (měkké desky), šité vazby  od 10 ks – V4 (měkké desky), V8 (tvrdé desky). 
Menší náklady knih nelze ​realizovat opravdu rozumně ekonomicky, v rámci započítání jednotlivých technologických příprav strojů. 
Aby šla kniha svázat a nebyl to jen sešit, měla by mít cca minimálně 44 stran (dle typu papíru a vazby). Leporela nevyrábíme!
 


Pro kalkulaci ceny tisku Vaší knihy nám prosím poskytněte následující informace základní parametry:

 

             
1) Formát knihy 2) Barevnost stran 3) Papír bloku knihy 4) Náklad (počet ks) 5) Způsob vazby

 

  1. Uvažovaný rozměr (formát) Vaší knihy (přesně šířka × výška v mm, nestačí udat „asi B5“)
  2. Počet stran, jejich barevnost a rozložení (POZOR: 1 list = má vždy 2 strany! Minimální počet stran v knize je 44.) Příklad: V celé knize jsou pouze barevné stránky, nebo pouze černobílé stránky. Nebo je 48 černobílých stran za sebou a ke konci je barevná příloha 8 stran. Upozornění: U vazby V2 musí být celkový počet stran dělitelný dvěma, u vazby V4/V8 počet stran dělitelný čtyřmi! Minimální počet stran, aby vzniknul ještě vyrobitelný hřbet (V2, V4, V8), je cca 44.
  3. Na jaký papír chcete knihu tisknout (ofsetový – podobný kancelářskému papíru cca 80gr, křídový papír lesk/mat, jiné papíry)
  4. Požadovaný náklad knih (zašleme určitě několik variant cen vydání knihy na nejbližší množství knih, vycházejících z Vašeho minimálního nákladu)
  5. Způsob vazby (sešit, spirála, lepená měkká vazba V2, šitá vazba v tvrdých (V8), nebo měkkých (V4) knižních deskách)

Tyto jednotlivé body jsou již uvedeny v textu poptávky níže, stačí jen doplnit požadované údaje.

Zkontrolujte si správnost zapsání udajů emailu, popřípadě telefonu před odesláním formuláře! (Pole jsou nepovinná.)
Při špatně vyplněných údajích Vám kalkulace zpět nepřijde! Odesláním poptávkového formuláře souhlasíte se zpracováním poskytnutých údajů, nutných ke zpracování kalkulace a k jejímu odeslání. (GDPR souhlas.)

Vydání knihy - cena. Poptávkový formulář:

 
Pošlete nám nezávaznou cenovou poptávku na zhotovení Vaši knihy!

Dárkový šek, když chcete vydat knihu.
Chcete podpořit vydání knihy konkrétního autora? Věnujte mu náš dárkový šek! Více zde.


Termín vytisknutí Vaší knihy je formou expresního malonákladového tisku reálný v řádu 5-10 dnů (vazba V2). Pokud je to šitá vazba V4/V8, cca 30 dnů. (V sezónu, tedy v období záříprosinec to bude bohužel o několik málo dnů více.) Takto zhotovené knihy zasíláme nejčastěji obchodním balíkem (doručení do 24h), na dobírku. Větší náklady z ofsetového tisku termíny a dodávky dohodou. Na knihy (až na vyjímky) se vztahuje 10% DPH.

Pro výpočet ceny tisku a vazby knih preferujeme osobní komunikaci se zákazníkem a postupné „doladění knihy přesně dle Vašich představ“. Proto zde nemáme ON-LINE kalkulátor ceny tisku a vazby. Ceníme si osobního kontaktu s Vámi a možnosti vytisknout knihu co nejblíže Vašim představám, dle možností současných tiskových technologií. U nás ve Zlíně se tomuto postupu říká „nesekat to jak Baťa cvičky!“.

Vytištěné knihy v menším množství zasíláme obchodním balíkem, větší množství pak paletovým svozem. U obou typů zásilek je doručení do 24h od expedice v rámci ČR. Ceny paletového svozu dle váhy a velikosti palety.

Orientační ceny poštovného pro ČR zde.             Orientační ceny poštovného pro Slovensko zde.
 

S jakým ohlasem se setkaly naše knihy u zákazníků si můžete přečíst zde.

Nebojte se zeptat čemu nerozumíte, stačí jen srozumitelně popsat Váš záměr nebo dotaz. Budeme Vás kontaktovat e-mailem zpět, v co nejkratším termínu. Telefonní kontakt použijeme jen v případě, kdy dojde k neočekávané chybě Vaší e-mailové schránky, nebo se vyskytne potřeba osobní konzultace zadání. Případné grafické a DTP služby k tisku spočítáme dle skutečně odvedených nebo požadovaných prací. Taktéž případné vyřízení registrace knih v rámci systému ISBN.

Máte-li zájem vydat nebo vytisknout knihu, popřípadě nacenit jiný Váš projekt, vyplňte formulář také, vlastními slovy.
Kalkulaci tisku zhotovíme v co nejkratším možném expresním termínu, případné nejasnosti budeme s Vámi konzultovat.
Pokud Vám na našem webu něco chybí, co byste rádi doplnili, nebo naleznete chybu či překlep, dejte nám prosím také vědět! Děkujeme!

Jak vydat nebo vytisknout knihu? Zde je poptávka na cenu knihy | TISKOVÝ EXPRESS

Jak správně tvořit tiskovinu

Stáhněte si základní manuál pro tvorbu tiskovin. Najdete zde základní pravidla a doporučení pro tvorbu stránky, používané pojmy, jak předat podklady k tisku a návod jak poptat tiskovou zakázku na kalkulaci. Dále je zde odkaz na průvodce jak připravit knihu v počítači.

         

***Údaje z poptávkového formuláře pro kalkulaci ceny tisku a vazby knihy jsou využity pouze po nezbytně nutnou dobu zpracování poptávky, vyhodnocení nabídky, samotnou výrobu zakázky a následnou expedici. Údaje nejsou předávány třetím osobám, mimo nezbytných údajů doručovací službě při expedici zakázky.***